ИД обезглавила 30 хомосексуалци


Исламската држава ги казнува припадниците на геј заедницата со каменување, стрелање, отсекување глави или со фрлање од високи згради, пренесува АП.Isis teroristi

Исламската држава ја презеде одговорноста за погубувањето на најмалку 30 лица поради нивната геј ориентација, изјави пред Советот за безбедност на ОН раководителот на една организација за заштита на човековите права на лицата склони кон сопствениот пол.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1