Игор Џамбазов почнува ново шоу (Видео)


Игор Џамбазов почнува со ново шоу во негов стил секако.

igor-g-g„ЏИШ не е класично шоу со гости. ЏИШ всушност, не е ни шоу со гости. ЏИШ е телевизиско шоу слично на „Седуммина млади“, најгледаното ТВ шоу.

Има малку од „Седуммина млади“, малку од „Бени Хил“, малку од „Мистер Бин“. Ќе има музички точки, скечови, римејк на познати филмски сцени.

Познати личности од Македонија кои ќе глумат со Игор. Најважниот, односно најсериозниот дел од ЏИШ е антологијата на македонската поезија“.

Ова е најавата за шоуто на Џиш.

Извор – тв пакет

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1