Урнебес: Како босанските полицајци учат англиски – Фото прирачник


Ова е прирачник по англиски за пограничните полицајци во Босна. Се е супер објаснето како и оние кој не знаат англиски би можеле да ги разберат странците.

Пример –

I don’t understand е нормално напишано по принципот – читај како што пишуваш ,, Ај донт андерстанд,, 🙂 🙂 🙂

mmm

news_106926

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1