Илјадници пајаци паднале од небо во Бразил – Видео


pajaciВо градот Санто Антоние да Платина во Бразил илјадници пајаци паднале од небото, се уште не се знае причината. Бразилскиот портал Г1 јавува дека снимката им ја испратил 20 годишен веб дизајнер Ерик Реис. Новинарите контактирале и со биолог кој ги идентификувал пајаците како  Anelosimus eximius познато по тоа што има големи колонии и според него оваа појава била нормална.

Погледнете го видеото

КАКО ДА ПРЕЖИВЕЕТЕ ИНФАРКТ АКО СТЕ САМ – ОВА СЕКОЈ ТРЕБА ДА ГО ЗНАЕ
ПЛАНИРАЛЕ ЗАЕДНИЧКА СМРТ – МОМЧЕТО СЕ ФРЛИЛО ПОД ВОЗ, ДЕВОЈКАТА СЕ ПРЕДОМИСЛИЛА
ДЕСЕТ ПРАВИЛА КАКО ДА ПРЕЖИВЕЕТЕ ВО ДРЖАВНА БОЛНИЦА
ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: ДАДИЛКА ГО ТЕПА БЕБЕТО ПО ГЛАВА ЗА НА РААТ ДА ГЛЕДА ТВ
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1