Има само една рака, а стана светски шампион во борење (Видео)


Ник Њуел, спортист со дух и борбеност за восхит. Има само една рака, напорно тренира, а сега неговите напори влодија со плод.

Стана прв шампион кој без рака победи во мешаните боречки вештини и ја освои титулата.

Тој однесе на XFC дури 9 победи и во рингот се најде со Ерик Рејнолдс, го победи и него и ќе биде запишан во историјата како прв борец кој станал шампион со ампутирана рака.

Еве го новиот шампион на XFC.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1