Има воен камп на Албански терористи во Липково!


Во Липково, место во Македонија кој се наоѓа на само неколку километри од границата со Србија и педесет километри од Врање,  поранешни припадници на ОВК  формирале воен камп и се закануваат на Македонија и Србија!

Весникот “ALO!”, цитирајќи извори од безбедносните служби, пишшува дека е забележано движење на голем број на македонски специјални сили во тој дел од земјата.uck ona uniforma

Група вооружени екстремисти, главно ветерани на ОВК, Рамуш Харадинај пред близу 20 дена дошле од Косово и Метохија во местото Липково, само 10 километри од границата со Србија, и таму основале вистински воен логор.

Српски Телеграф, пишува дека ова место е намерно избрано поради тоа што се наоѓа на границата со Македонија, централна Србија и Косово и Метохија, каде што живеат 99 проценти  Албанци и околу 350 Срби и 150 Македонци.

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1