Том Круз пак се жени – четврта среќа


Во последните години Том Круз целосно и се посвети на кариерата и снимањето филмови.

Тој во 2012 година се разведе од Кејти Холм, а според списанието Стар, 53-годишниот актер повторно ќе се жени.emilytom

 Том се вљубил во својата асистентка Емили Томас, со која во врска се од лани, а веќе ја побарал за сопруга.

Прва сопруга му беше Мими Роџерс со која се венчаше во 1987, а се разведе во 1990 година кога се венчаше со Никол Кидман.

Со Кејти Холмс се венчаше во 2006 година.

Има три деца: Сури (11), Изабела (22) и Конор (20).

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1