Инсект кој личи на Сатана


Инсект со црвени очи, џиновски рогови и згрчкано лице – го фотографирал чешки авантурист во Доминиканската Република.

Фотографијата ја објви и британскиот “San” а животинчето го нарече Сатана

Фотографијата ја направил 19 годишниот чешки авантурист кои шета по светот во потрага по необични суштества.

,, не знаев ни што е тоа што го сликам, досега не сум видел ваков инсект. Но бев многу изненаден – личи на самиот ѓавол, изјавил Целар.

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1