Tag Archives: фотографија

Последниот бакнеж пред затвор

Фотографот Mo Gelber бил пред судот во Менхетен на 16 август кога забележал како момче и девојка со лисици на рацете се спроведуваат во судот во придружба на полицајци. Во еден момент момчето се наведнало да ја бакне девојката, а фотографот успеал да го слика тоа. Фотографијата ја нарекол последниот бакнеж.

______________________________________________________________________________________________________

Спомениците го разбрануваа ФБ профилот на Милчо Манчевски

Ако подобро го разгледатe профилот ќе забележите дека за кратко време таа фотографија доби најмногу лајкови и околу 40-тина коментари, колку што нема под ниедна друга фотографија.

______________________________________________________________________________________________________

Инсект кој личи на Сатана

Инсект со црвени очи, џиновски рогови и згрчкано лице – го фотографирал чешки авантурист во Доминиканската Република.

______________________________________________________________________________________________________

Ставила фотографија од Николас Кејџ во CV и добила две понуди за работа!

Што ќе се случи ако на вашата работна биографија и во мотивациското писмо ставите смешна фотографија од позната личност? Ова на своја кожа го почувствувала 20-годишна Ванеса Хојда од Канада.

______________________________________________________________________________________________________

Што значи ЕВН – Евтино Веќе Нема

По поскапувањето на цената на струјата и по шокантното укинување на дневната евтина струја – низ социјалните мрежи кружи фотографија за која на шега се вели дека е новото лого на ЕВН. 🙂 Што значи кратенката ЕВН – Евтино Веќе Нема

______________________________________________________________________________________________________

Фотографија на македонски фотограф го обиколи светот

Фотографијата ,, девојчиња скокаат во охридското езеро,, на Роберт Атанасовски, фоторепортер на порталот МКД.МК, за 24 часа  е објавена насекаде по светот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1