Инцидент во скопско средно училиште: Еден ученик пробoден со нож


Вчераутро околу 11 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека во средното училиште „Арсениј Јовков” од страна на Е.Џ. (17), А.Б. (16) и уште едно лице, со употреба на нож бил нападнат С.Р. (18) од Скопје, а потоа физички нападнале уште тројца ученици на возраст од 17 и 18 години, по што го напуштиле местото на настанот.

С.Р. бил пренесен во Градската општа болница „8-ми Септември” за укажување на лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1