Италијанка 20 години ја примала пензијата од својот мртов сопруг


Една италијанка ставена е во куќен притвор откако било откриено дека уредно си ја подигнувала пензијата иако тој починал уште во 1991 година.

Полицијата во извештајот наведила дека вдовицата по смртта на сопругот противправно присвоила повеќе од 150 илјади евра. Како што пренесуваат светските информативни агенции, властите го заплениле целиот нејзин недвижен имот, меѓу кои и куќа од 120 квадратни метри.

Жената била уапсена денеска во моментот кога во пошта ја подигала пензијата за ноември во износ од 1.250 евра.

Share Button

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1