Италијанската мафија изрешета заштитен сведок (ВИДЕО)


Непознати лица успеале да го убијат 51 годишниот маж вчера вечер со околу 20 куршуми , додека го паркирал автомобилот во уличка во местото Песара. Жртвата наводно е брат на припадник на мафијашката организација ,,Ндрангета”.

Градоначалникот Матео Ричи изјави дека жителите на ова мало приморско место се шокирани , бидејќи убиениот бил под 24 часовна полициска заштита.

Министерот за внатрешни работи , Матео Салвини најави дека утре ќе го посети местото.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1