Италијанската војска ќе одгледува МАРИХУАНА!


Италијанската армија реши да одгледува канабис, што ќе се користи за производство на лекови кои ќе бидат поевтини од сегашните

Спогодбата беше потпишана во Рим меѓу италијанските министерки за здравство и за одбрана, Беатриче Лоренцин и Роберта Пинони.marihuana

– Целта е да се произведат лекарства за тешки заболувања како склероза или против болки, изјави Лоренци.

Канабисот ќе се одгледува на територијата на касарна во Фиренца, која ќе се нарекува „Воен хемиско-фармацевтски објект“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1