Избодено момче во Аеродром


nozСиноќа во 21,30 часот во Скопје на ул.„Ѓеорги Капчев“, дваесет и девет годишниот М.Б. и пет години постариот С.Б. физички го нападнале С.В., при што со нож му нанеле убодна рана во пределот на градите.

На С.В. му е укажана лекарска помош во ГОБ „Наум Охридски“-Скопје, каде е констатирана телесна повреда. М.Б. и С.Б. се приведени во ПС-Аеродром.

ПС-Аеродром превзема мерки за расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1