Изградил куќа од бајките за само 3600 евра (Фото)


Simon Dale е семеен човек од Велика Британија.

Kucicahobiti-1

Неговиот интерес за самоодржливост и градење еколошка свест го воделе за себе и своето семејство да направи дом, кое е најслатко, најтопло и најгостољубиво место на земјата.

Тој за изградба на овој дом потрошил околу 3600 евра, при изградбата не користел машини туку рачни алатки – куќата освен што е изградена целосно од еколошки материјали од природата и стилот на живот во неа е посебен.

Одгледуваат зеленчук, овошје.. Неговата идеја им се бендисала на многумина па од една куќа проектот сега се развил во цело етно село.

А како тече изградбата секојдневно се информира на неговиот сајт.

Еве како изгледа семеен дом изграден за само 3600 евра.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1