Извлечен камионот кој пропадна на плоштад/ФОТО


Камионот кој пред околу половина час пропадна на плоштадот Македонија, каде што се подготвува централниот пречек на ракометарите на Вардар, веќе е извлечен.

Како што може да се види на фотографиите, дупката е привремено покриена со дрвени табли, а просторот е ограден и веќе се собираат голем број на граѓани кои ќе ги пречекаат европските ракометни шампиони.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1