Ја закопал сопругата жива, а она што подоцна се случило ќе ви ја заледи крвта! (ФОТО)


За луѓето не постои поголем кошмар од оној некој жив да ги закопа. За среќа, со напредокот на медицината, денес тоа е тешко да се направи, но ви пренесуваме една приказна за Октавија Смит Хатчер, која ќе ви ја заледи крвта.

Пред крајот на 1800-тите години, во градот Пиквајл во Кентаки, дошло до ширење на непозната смртоносна болест која пустошела во тој регион. Меѓу жртвите биле и Хаков Хатчер, синот на Октавја кој се разболел и умрел во јануари 1881. година.

hatcer

Таа станала многу депресивна, се разболела и паднала во кома. Во мај истата година, нејзиниот маж повикал лекар кој констатирал дека починала од непознати причини.

Октавија веднаш ја погребале, а по недела дена, многу жители заболеле од истата болест, но еден човек по некое време се разбудил од кома.

Сфаќајки што направил, сопругот на Октавија го откопал нејзиното тело, а глетката која ја затекнал била ужасна. Се испоставило дека таа била жива погребана, односно дека била во кома и кога се разбудила, се обидела на сите начини да излезе од ковчегот, кој бил изгребан одвнатре.

По стравичното откритие, мажот на Октавија повторно организирал погреб, а во нејзина чест, подигнал и споменик во природна големина кој и денес постои на тие гробишта, пренесе Телеграф.рс.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1