Јанкулоска натажена, Ставрески налутен – Груевски ги викнал министрите на состанок


Премиерот Груевски вчера во попладневните часови свикал седница со министрите од неговиот кабинет, велат извори на Либертас од владата.sednica vlada 2

На седницата биле и министерката Гордана Јанкулоска и министерот Зоран Ставрески чија снимка од телефонски разговор објави опозицискиот лидер Зоран Заев. Извор на порталот тврди дека Ставрески молчел и бил видно нерасположен а Јанкулоска имала натажено лице.

Највознемирена по обелоденувањето дека биле прислушкувани и министрите, наводно била министерката за култура Елизабета Канческа Милевска. Сепак според изворот на Либертас на седницата воопшто и не зборувале за обелоденувањето на аферата

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1