Јапонец убиен со чекан, а потоа испечен на скара поради долгПолицијата во Јапонија уапсила тројца осомничени кои во 2011 година најпрвин со чекан го убиле, а потоа и го испекле на скара младиот Казуки Кобајаши кој им должел пари.

Громорозното убиство се случило во периодот помеѓу јуни и август минатата година, а остатокот од телото го испекле на скарата и го полиле со кари за да не се чувствува смрдеата.
Двајцата осомничени го признале бруталното убиство минатата недела кога полицијата ги уапсила. Исчезнувањето на убиениот Кобајаши било пријавено во 2009 година, а се претпоставува дека е убиен поради долгови.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1