Јован Јованов нема да добие кривична – место него ќе одговара Елвир Меќиќ


Јован Јован е изземен од кривичната пријава која МВР ја поднесе против четири лица за учество во скандалот со местењето на Скопскиот Фестивал. Наместо Јованов, во кривичната пријава е опфатен пејачот Елвир Меќиќ.

elvir-mekic500

Тој заедно со Кристијан Стефановски неговиот брат Игор од продукцијата План Б и сопственикот на фирмата Видекс, Борис Видески, која го организираше телевоутингот ќе одговараат за злосторничко здружување и компјутерска измама.

Обвинителот барал Јованов да се изземе од пријавата бидјеќи не е во Македонија и за да може постапката да почне побрзо. Дали и тој ќе одговара кривично ќе се знае по негово враќање во земјава кога ќе биде повикан во полицијата.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1