Кајмакоски како Тина Тарнер: Имитација вредна за прво место!


Нашиот Даниел Кајмакоски е вечерашниот победник во шоуто „Твоето лице звучи познато“. Тој во улога на Тина Тарнер го отпеа големиот хит „Golden eye“.daniel-45488

Како победник доби парична награда од 1000 евра за која кажа дека ќе го донира на семејство од Крушево кое се грижи за неговиот 12-годишен пријател Кико.

Во следната епизода ќе имаме прилика, Даниел да го видиме како Горан Бреговиќ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1