Како без мака да го отстраните мразот од шофершајбната! (ВИДЕО)


Ако сте секое утро нервозни кога наместо да си тргнете на работа, во зима морате да го чистите и да смрзнувате поради ледот на вашиот автомобил – ова видео е за вас!

Нема стругање = со овој метод ќе се спасите и брзо ќе ја исчистите шофершајбнатаmraz-sofersajbna

Што ви е потребно? Пластично шише со распрскувач во кое ќе ставите 2/3 алкохол, 1/3 вода, и една лажица течност за садови.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1