Како да ја исчистите тастатурата за само неколку минути (Видео)


Превртете ја наопаку и протресете нежно да излезат акумулираните ѓубренца кои се помеѓу копчињата.

Земете спреј со компримиран воздух (се купуваат во специјализирани продавници за електронска опрема) за да се разнесат остатоците. Ако немате може да се обидете со правосмукалка.Computer-Typing-300x2251

Потребна ви е четка – ќе послужи и некоја стара четка за заби за да се отстранат маснотиите од копчињата – може да ја напрскате со обичен алкохолен оцет и така ем ќе ја дезинфицирате.

Потоа со крпа која впива многу навлажнета со алкохол пребришете ја тастатурата.

Како да ја исчистите тастатурата за неколку минути (Видео)

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1