Како Лепа Брена го добила прекарот и зошто го мрази?


Фахрета Јахиќ или познатата Лепа Брена изјавила дека не го сака својот прекар. Една од најголемите ѕвезди на поранешна Југославија рекла дека би била многу среќна ако ја викале Софија или Клаудија.brena-lepi-bora-foto-damir-dervisagic-1393332542-451509

– Да сум на почетокот на кариерата и да знам дека ќе постигнам толкава популарност, би учествувала во осмислувањето на својот прекар, рекла пејачката. Брена го смисли мојот тренер по кошарка. Кога тренирав девојките во тимот имаа кратки имиња, а бидејќи нему му тешко да го изговори „Фахрета“ ми го даде прекарот Брена, додала пејачката.

Подоцна, од познатиот водител Милован Илиќ Минимакс го добила и додатокот „Лепа“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1