Позната пејачка имала 2 инфаркти


Поранешната членка на групата „Тап 011“, пејачката на рок составот „Негатив’ е примена во Клиничкиот центар каде и е вграден стент поради проблеми со срцето.ivananegative

Ивана Петерс е сега стабилна и успешно закрепнува по зафатот. Таа почувствувала голем притисок и болка во градите, а по прегледот е заклучено дека имала дури два инфаркти. Потоа е оперирана и вграден и е стент, а сето тоа се одвивало толку брзо што таа не била ни свесна колку и е сериозна ситуацијата.

Ивана е мајка на петгодишната Сара, која ја доби благодарејќи на вонтелесно оплодување, на кое му претходеше комплицирана операција на циста на јајниците.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1