Како лесно да ги исчистите флеките од тепихот – домашно средство кое навистина делува


Ова средство нема хемикалии во себе а неверојатно ги чисти флеките од теписите.

Потребно ви е шишенце со распрскувач во кое ќе ставите –

tepih

– 1 лажица сода бикарбона

– 1/3 шоља оцет околу 70 мл

– врела вода околу 30 мл

1 лажица детергент за перење

промешајте и нанесете со прскање на флеките и протријте. Доколку флеката е постара оставете кратко да отстои пред да протриете, а по потреба постапката повторете ја додека флеката не исчезне.

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1