Како се живееше во Југославија (Фото)


Овие фотографии покажуваат како еден просечен Југословен живеел во периодот од 1950. до 1990. година.

Што јадел и пиел еден Југословен, што го правело среќен, како и поради што тагувал, што гледал на телевизија – овие фотографии ќе потсетат многу граѓани како се живееше во едно време

aa_picture_20131222_1221807_web

1413

158

173

165

184

193

2110

1117555 619

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1