Какво време не очекува за новогодишната ноќ?


во утринските часови ќе има појава на магла која ќе се задржи во поголем дел од денот, а во текот на денот ќе биде претежно облачно. Слаб ветер од променлив правец. Утринските температури од -3°C до 5°C, а дневните температури ќе достигнат до 3°C односно до 11°C.

magla-3-За време на новогодишната ноќ повторно ќе има појава на магла речиси низ цела Македонија со видливост помала од
100 метри, бидете внимателни. Температурите во текот на ноќта ќе се движат од -2°C до 6°C.

Првиот ден од новата година ќе ни започне со магловито утро. Маглата понекаде ќе се задржи во поголем дел од денот. Во текот на денот ќе биде претежно облачно. Слаб ветер од променлив правец. Утринските температури од -2°C до 6°C, а максималните дневни температури ќе се движат од 3°C до 10°C.

weather4all.com.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1