Калуѓерка родила син – не знаела дека е бремена – го крстила по папата


Една калуѓерка од Салвадор,  од „Исусови мали сестри“, во Кампомора, во близина на Риети роди здраво машко дете. Таа тврди дека не знаела дека е бремена, поради силните болки кои ги имала во стомакот била итно превезена во болница каде е констатирано дека е бремена.

kalugjerka bebeСе породила во Италија, родила син на кого му го дала името Франческо, во чест на новиот папа. 30 годишната жена на свет донела здраво бебе, тешко 3.5 килограми.

Останатите парохии во Централна Италија, започнале да собираат облека и пари за да и се помогне.

-Не знаев дека сум трудна. Само почувствував болки во стомакот- изјавила сестрата.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1