Животот е прекраток: Срцепарателни твитови на девојка која умира (Видео)


Канаѓанката Аманда починала само неколку часа по последниот твит. Нејзината сонародничка Шенон Мек Карни, која не ја ни запознала Аманда, ги собрала нејзините твитови и направила видео.

Poslednji-tvitovi-devojke-670x447Твитовите ја раскажуваат приказната на тешко болната девојка.На почетокот, пред да дознае дека боледува од неизлечива болест, Аманда пишува твитови за нејзиниот секојдневен живот – за работа, дома, како се заглавила во лифт…

– Кој ја остави честитката за Денот на вљубените на моето биро“ или

„ Не одговарам на маилови поврзани со работа во недела, освен ако не ми платат“ – пишува безгрижната девојка.

tvit4-670x117

Потоа, на Твитер ја споделува својата огромна загриженост кога лекарот ја повикал да разговараат „за резултатите“ Мора да е нешто страшно, штом те бараат од кај лекарот? – вели Аманда.

tvit6-670x94

По неколку дена Аманда ја добива дијагнозата – рак на мозокот во поодминат стадиум. Соопштено и е дека ќе живее уште 3 месеци.

tvit11-670x90

Заминува на Куба, ја посетува Панама, Никарагва….но по извесно време веќе не се чувствува добро. Се враќа дома.

tvit13-670x115

tvit15-670x93

Од овој момент Аманда ги пишува советите до луѓето кои имаат среќа да поживеат подолго – Треба да соберам храброст да и се јавам на мајками, со која не зборувам 5 години. – Не држете лутина, простувајте, животот е краток!

tvit19-670x115

Следува твитот со кој Аманда соопштува дека последен пат оди во болница. Следниот го постира нејзиниот брат, да соопшти дека неговата сестра впочинала во болница.

tvit21-670x112

Погледнете го видеото кое Канаѓанката Шенон го направила во чест на Аманда, иако никогаш не ја запознала. Се состои од твитовите на девојката која умира, кои го кинат срцето!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1