Кампот на ДУИ останува во Бутел, додека не падне крстот


Во мирна атмосфера без провокации и инциденти поминала ноќта во кампот на ДУИ што вчера беше поставен во населбата Бутел на местото каде треба за два месеци да биде поставен крст висок 51 метар.Krst

Како што велат од ДУИ остануваат во кампот додека општината Бутел не ја повлече одлуката за поставување на крстот.

– Во кампот остануваат околу 150 луѓе и ќе бидат таму се додека не се промени одлуката за поставување на крстот вели Наим Салиу.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1