Келнери вратиле паричник со 6.000 евра во Дубровник


Двајца вработени во едно кафуле во Дубровник пронашле паричник во кои имало 6.000 евра.

Паула и Стјепо виделе дека на една маса има паричник. Го отвориле и внатре нашле 6.0000 евра. Паричникот бил на турист од Италија. Чекале да се врати, но не дошол. Утредента италијанот избезумен се појавил во кафулето, не очекувал дека ќе му го вратат, но се надевал дека ќе ги штрецне да го фрлат некаде барем да си ги спаси документите.

На негово големо изненадување паричникот му е вратен со се што било внатре.

Италијанот им дал по 50 евра на Паула и Стјепо.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1