Кинески земјоделец со најголеми машки гради на светот


 

53-годишниот Кинез, е човекот со најголеми машки гради во светот. Кинеските доктори од болницата Jinan Chest  која  е специјализирана за хирургија за гради, велат деа никогаш досега не виделе нешто вакво. 

Гуo Фенг  по е земјоделец и едвај чека да се отараси од градите. Досега се обратил во неколку болници во Пекинг, но до овој момент не се нашло никаков решение за неговиот проблем.

“Градите почна да ми растат полека уште пред 10 години, но никогаш не мислев дека ќе стигнат до оваа големина.Во последно време моите гради стануваат неподносливи. Барав помош и посетив многу болници, но досега никој не ми помогна да го решам овој мој проблем„, изјавил кинескиот земјоделец кои речиси една деценија пати од оваа болест.

Тој досега има потрошено многу пари за сите анализи кој биле неопходни да се утврди зошто му растат градите, но како што вели тој освен големи  ,,гигантски,, гради и сметки, кинеските доктори друго ништо не му констирале.

Гуо Фенг како што јавуваат светските медиуми во моментов е во депремирачка состјба, неколку пати пред очите на докторите тој се обидел сам да си ги пресече своите големи гради.

Tags: , ,

Реџеп Ќамили

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1