Клинтон: Ќе ја откријам вистината за вонземјаните доколку станам претседател на САД


Хилари Клинтон, кандидатката за номинација за претседателските избори на Демократската партија изјави дека планира да дојде до вистината околу заверата за вонземјаните.hilari-klinton-vonzemjani-640x427

Иако не открива како тоа има намера да го направи, се шпекулира дека има во план да испрати посебна работна група во Зоната 51 – злогласната тајна воена база во Невада, во која наводно се тестираат “вонземјански“ технологии.

Нејзиниот сопруг Бил Клинтон, додека  беше претседател, ги одби сите шпекулации за постоењето на вонземјаните.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1