Кочанчанец се обидел да го силува 20 години постариот сосед


Бизарниот настан се случил вчера околу 9 часот утрото. 36 годишниот кочанчанец влегол во подрумот од зградата, каде бил и 58 годишниот сосед и се обидел да го силува. Требало да му даде пластични шишиња кои ги собирал, по што ја затворил вратата. Потоа почнал да го допира и го терал да се соблече. Повозрасниот човек се исплашил, но не можел да се одбрани. Почнал да вика за помош и тогаш неговите повици ги чул таткото на младиот насилник кој го спречил грозоморниот чин.

Веднаш потоа нападнатиот успеал да избега и случајот да го пријави во полицијата во Кочани.

Против 36 годишникот од Кочани полицијата поднела кривична пријава поради постоење на основано сомневање дека сторил Кривично Дело „Силување во обид“.

 

Share Button

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1