Која влада го шпионира вашиот Фејсбук: Еве начин како тоа да го дознаете


Во иднина, најголемата социјална мрежа ќе испраќа нотификации на корисниците за сомнителни активности кои се одвиваат на нивниот профил, дури ако се работи за шпионажа од страна на Властите на матичните држави.facebook virus

-Иако постојано преземаме неопходни чекори за да си заштитиме налозите за кои веруваме дека се загрозени, решивме да го испратиме ова дополнително известување доколку имаме цврсти основи да се сомневаме дека шпионирањето би можело да биде по налог на Владата. Ова го правиме затоа што овој вид напади е понапреден и поопасен во однос на другите и секогаш ги поттикнуваме загрозените луѓе да преземат неопходни чекори за да си ги заштитат своите налози на Интернетот – напишал Стамос.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1