Кошаркарот Предраг Самарџиски клекна на колена – ќе имаме српска снаа (Фото)


Predrag-Samardziski1

Центарот на македонската кошаркарска репрезентација, Предраг Самарџиски, ја побара за жена својата девојка – Србинката Тамара Абрамовиќ, со која веќе подолго време е во врска, пишува Телеграф.мк.

Кошаркарот на својот профил на „Фејсбук“ објави фотографија од раката на својата девојка на која се гледа прстенот со кој клекнал кога ги изговорил волшебните зборови. Одговорот на неговата девојка бил „да“. Така барем Предраг напишал над фотографијата.

Телеграф.мк

predragg333

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1