Кралицата Елизабета II е “луда жена” – вели американски маринец и аналитичар


Политички аналитичар и поранешен американски маринец ја опиша кралицата Елизабета II од Велика Британија, како “луда жена” по нејзината интервенција во случајот на екстрадиција на Абу Хамза.

Ken O’Keefe, рече во интервју за ТВ-Прес, дека британската кралица има многу моќна позиција во светот и не е само ” стара баба” како што се прикажува.


O’Keefe вели: “Мислам дека секое лице со било каков вид и здрав разум и било каков вид на интуитивни вештини ќе го види тоа – едноставно да фрлите поглед на кралицата и ќе видите дека таа е луда жена. Таа не е нормален и здрав човек, таа е луда жена “.

Поранешниот американски маринец исто така спомна дека кралицата има имот колку што е една петтина од светот, и е најголемиот земјо сопственик “на планетата”.

Коментарите на O’Keefe следат откако Гардијан објави дека кралицата лобирала во апсењето и екстрадицијата на муслимански свештеник Абу Хамза ал-Масри во САД и дека Елизабета Втора лобираа за апсење на Hamza и да биде екстрадиран во САД, заедно со уште четири други осомничени во врска со наводите за промовирање на тероризмот.

Тој смета дека британската кралица мора да се  извини за мешање во политиката на Велика Британија, тоа не е нејзина работа, вели маринецот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1