Кран се преврте кај ГТЦ (Фото)


Денеска при извршување на градежни работи спроти влезот на ГТЦ се превртил камион-кран, јавува Курир.

За среќа камионот се превртел и паднал врз објектот во изградба, а не кон улицата и според првичните информации нема сериозно повредени лица.

Курир стапил во контакт со Цветко Грозданов, директорот на Акционерското друштво за стопанисување со станбен и деловен простор кој изјавил дека ваква незгода може да се случи при извршување на било која градба. ,,Нас ни е најважно што нема повредени и што не е извршена некаква штета,,

Камионот е во сопственост на фирмата Бетон, која ја спроведува изградбата.

Фото – Курир

Share Button

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1