Крв низ улиците на Љубљана (Видео/Фото)Вчерашните протести во Љубљана завршија со крвав епилог. По судирот меѓу 12.000 демонстранти организирани преку Фејсбук и полицијата, 40 лица се повредени од кои 6 се потешко повредени. Уапсени се над 30 лица.
Повредени се и 15 полицајци. Полицијата употреби и водени топови за да ја растера групата неонацисти кои протестирале, по што тие возвратиле со петарди.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1