Крвава свадба: Гостин го застрела во глава таткото на младоженецот! (ВИДЕО)


Од свадба во трагедија, така бил текот на една индиска свадба, каде гостин ја изгубли контролата врз пушката од која традиционално се пука на индиските свадби, погодувајќи го во глава таткото на младоженецот.svadba-krvava-640x356

Оваа свадба се одржувала во индиското селото Џандла во централна Индија и ќе се памети како трагедија благодарение на неправилната употреба на огнено оружје.

На снимката се гледа дека веселиот татко Мансур Пател е погоден во глава од еден од гостите додека се радува на среќата на неговиот син.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1