Куќа од 2.5 милиони долари, пари и стипендија – oлимпиецот од Тринидад и Тобаго богато награден


Keshorn Walcott има само 19 години – освои злато во Лондон а дома во Тринидад и Тобаго го пречекаа како национален херој – доби 135.000 евра, а ќе му градат и вила вредна 2.5 милиони долари, добива и бесплатна стипендија.

Keshorn Walcott на Олимписките игри во Лондон освои златен медал во фрлање копје. Има само 19 години, а златото кое го освоил е само второ во историјата на Тринидад и Тобаго.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1