Учете уметност во Франција – Конкурс за постдипломски студии


Европското училиште за визуелни уметности во Франција, доделува стипендии за национални и интернационални студенти, во област на документарна и модерна уметност, за студентската 2012/13 година, информира факултети.мк

Конкурсот е отворен до 5. Септември, 2012 година, а се аплицира по писмен пат. Овој курс нуди практична и теоретска надоградба во областа на уметноста. Директен линк: http://www.eesi.eu/site/spip.php?article531

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1