Слободен влез во касарната Илинден за парадата по повод денот на АРМ


Со парада на која ќе учествуваат ешалони од сите единици на Армијата на Република Македонија во касарната „Илинден“ ќе се одбележан 18 Август – Денот на Армијата.

Ќе се презентираат борбените средства, техничката и воздухопловите во состав на АРМ, а гостин ќе е ешалон од Вооружените сили на САД.

Влезот во касарната ,,Илинден“ е слободен за сите граѓани кои ќе сакаат да ја проследат парадата.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1