Културата на партиските војничиња!! – вака ли ги учат партиските лидери? (Фото)


Брука, срамота, вандалски – со овие три збора може да се опише однесувањето на партиските војничиња на политичките партии во Македонија.

1797971_251589065023614_1472999091_nЗа осуда е и ЕДНИТЕ И ДРУГИТЕ. намерно нема да споменуваме кои се едните, а кои другите, но веруваме сите ќе препознаете. Еве за што станува збор.

Едните деновиве во зграда во Капиштец си влегле во влезот и го исполепиле целиот, не со еден туку со по 5, 6 плакатчиња со кои бараат слобода за нивен сопартиец. Со кое право влегле на туѓ имот да го уништуваат со лепенки само тие си знаат.

Другите да не останат покусо. Влегле во истата зграда и ги прецртувале постерите (веројатно не успеале да ги одлепат) со црн спреј и го направиле влезот ,,пуздер,, . Го сториле со спреј кои неможе да се исчисти. Или треба да го рибаат станарите или да даваат пари да се прекречува.

И ЕДНИ И ДРУГИ – Влезот е на станарите, плаќаат месечно луѓето за одржување, за чистење – да им личи влезот на влез во нивниот дом. Кои сте вие и кој ви дава право да го уништувате!!!!!

1797971_251589065023614_1472999091_n

1620525_251589081690279_1917880982_n

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1