„Квинс“ и „Тинекс“ ќе стопанисуваат со „Македонското село“ во Нерези


Со здружени сили хотел „Квинс“ и „Тинекс“ ќе стопанисуваат со комплексот „Македонско село“ во наредните 20 години, одлучи Владата.etno-selo-skopje-520-2-1728x800_c

Двата субјекта, сопственост на семејството на некогашниот градоначалник Владимир Тодоровиќ, за етно-селото ќе плаќаат месечна концесија од 3.500 евра со ДДВ

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1