ЛОШИ ПРОГНОЗИ: Еве какво време ќе имаме 1 Мај и Велигден


На првиот ден од мај, на кој оваа година се паѓа и големиот христијански празник Велигден се најавува облачно време со можност за врнежи од дожд.

Слично време се најавува и за наредниот ден, 2 мај, кој оваа година ќе биде неработен. Нешто подобро време ќе има на Велики Петок и Сабота но традицијата останува, првомајските празници да поминат под облаци и врнежи.vel

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1