Љубојна го откажа настапот во Струмица


Етно бендот Љубојна  два часа пред го откажа настапот на граѓанската прослава за НАТО во Струмица, организирана од Владата на Република Македонија, објави Радио СтрумицаНет.

Strumica

Забавата продолжува со останатиот дел од учесниците.Настапуваа групата „Чалгија соунд систем“ и „Кочани оркестра“.

– Овие денови сме сведоци на големи успеси. Се надевам дека сето ова ќе се валоризира на референдумот кој што ќе биде наесен и граѓаните ќе го кажат своето мислење. Факт е дека Македонија цврсто чекори напред и дека многу брзо ќе станеме и членка на НАТО и членка на ЕУ- изјави министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1