Магична торта – шлагот ја менува бојата – еве која е тајната како (ВИДЕО)


Бидејќи привлече толку големо внимание кај домаќинките, но и кај новинарите, Шарлот одлучи да ја сподели тајната со светот и да открие како ја подготвила оваа торта Пред една седмица Американката под псевдоним ШарлотСамтајмс (CharlotteSometimes) го објави ова видео – а сега призна дека се работи за посебна техника во боењето на шлаготtorta-sarena

Тортата е обоена во уникатна техника, па така кога ќе се врти изгледа како да ја менува бојата.

Погледнете го видеото и уживајте во прекрасната торта.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1