ВИДЕО: ВИЗИЈА НА МАЈКА ИСИДОРА: Антихристот доаѓа, кој нема да го земе неговиот печат ќе биде убиен!


Блажено упокоената Мајка Исидора од манастирот Сисојевац во мај 2001 година пред една мала група на приврзаници зборувала за последните случувања и за времињата што доаѓаат.65038_mati-isidora-2_f

Нејзината приказна е вистинска, а една деценија подоцна, можеби дури и повеќе од било кога таа се обистини, бидејќи сега Исидора ова го гледа од оној свет. Таа знаела да претскаже и да предупреди за многу лошите настани што доаѓаат…

Погледајте го видеото.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1